Znak a vlajka
Vlajka obce
Červený list se třemi kosmými pruhy bílým, modrým a bílým.
Každá z pruhů má šířku jedné desetiny délky vlajky.
Poměr šířky k délce praporu je 2:3.
Vlajka zachovává základní uspořádání i barevnost znaku. Červená barva listu vlajky vychází z červené barvy štítu znaku. Orientace pruhů na vlajce je stejná jako směr břevna ve znaku, pouze stříbrná barva kosmého břevna je změněna na bílou barvu pruhů podle vexikologických pravidel. Figura modrého šípu ze znaku je na vlajce symbolizovaná modrým pruhem.
Zpracoval : ing.Jaroslav Verner
Znak obce
Znak je složen z figur významných rodů, které vlastnily v minulosti majetek v Nebovidech.
Kosmé stříbrné břevno v červeném štítě nosili ve svém znaku zemanové, kteří se psali z Nebovid. Pavel z Nebovid v l. 1325 až 1337 měl časté styky s klášterem v Sedlci. V roce 1372 a r. 1376 vlastnili část Nebovid sirotci po Kunatovi z Nebovid a jejich poručník. V roce 1439 patřila jedna část Nebovid Baltazarovi-Bazkovi z Nebovid a jeho bratru Kašparovi z Nebovid. V roce 1473 převzal tvrz zvanou Okrouhlá syn Bazka Jindřich, který získal i druhou část Nebovid a spojený majetek prodal Janu Plzákovi z Nebřezin.
Figura šípu připomíná další majitele a rody, které vlastnily Nebovidy a součástí jejich erbu byla právě figura šípu. První je Mikuláš Rezek z Veselé, který koupil tvrz Okrouhlou od Jana Plzáka z Nebřezin. Mikuláš Rezek měl v erbu stříbrný ptačí pazour prostřelený zlatým šípem v modrém štítu. Od roku 1562 dosáhl Vilém Hanykéř polepšení rodového erbu-představuje je polcený štít, vpravo v červeném poli černý kohout stojící na jedné noze, v druhé noze svírá střelu-šíp, kterým je současně prostřelen. V levém černém poli je na šedém pahorku lípa přirozených barev.
Modrá barva šípu byla zvolena s ohledem na modru barvu štítu znaku Mikuláše Rezka z Veselé a Jiřího Háši z Újezda, který vyženil Nebovidy, vzal si za manželku Lidmilu dceru Bohuslava z Nebovid. Jiří Háša měl ve znaku zlatou lví hlavu en face s kroužkem v tlamě na paprskovitém pozadí v modrém štítě.
Zpracoval : ing.Jaroslav Verner